facebook przychodnia sporto instagram przychodnia sporto

Pytania dotyczące wizyty lekarskiej

Jak należy przygotować się do wizyty?

Zalecamy założenie wygodnego ubrania- w przypadku dolegliwości ze strony kończyny górnej, najlepiej ubrać bieliznę sportową lub koszulkę na ramiączka umożliwjaącą dokładne obejrzenie i zbadanie tej okolicy. W przypadku dolegliwości ze strony kończyny dolnej warto ubrać luźniejsze dresy bądź krótsze spodenki i być przygotowanym do odsłonięcia badanej okolicy. Zalecamy, aby na badanie wziąć ze sobą wcześniejsze wyniki badań bądź inną dokumentację medyczną. W razie złego samopoczucia (np. przeziębienia) w dniu wizyty prosimy o kontakt telefoniczny z rejestracją.

Co należy zabrać ze sobą na pierwszą wizytę?

Poza wygodnym strojem umozliwiającym komfortowe i dokładne badanie zalecamy przygotowanie wcześniejsze dokumentacji medycznej (jeśli taką Państwo posiadają), aktualnych wyników badań (jeśli Państwo takie posiadają) oraz spis leków, jakie przyjmują Państwo przewlekle.

Czy muszę pamiętać jakie leki biorę?

Informacja o lekach bywa kluczowa dla podejmowania decyzji dotyczących rozpoznania lub leczenia. Sugerujemy, aby na każda wizytę przygotować spis (lub zapamiętać) nazwy i dawki przyjmowanych leków.

Czy przychodnia ma wgląd w historię mojej choroby?

Lekarze naszej przychodni podczas wizyty prowadzą dokumentację, do której mają wgląd przy każdej kolejnej wizycie w SPORTO.

Jaki jest szacowany czas oczekiwania na wizytę?

Czas oczekiwania zależy od wielu czynników, m.in. od specjalności i konkretnego lekarza. W przypadkach pilnych nasza rejestracja stara się zapewnić jak najszybszą pomoc.

Pytania dotyczące wizyty rehabilitacyjnej

Jak należy przygotować się do wizyty?

Przede wszystkim należy pamiętać o wygodnym stroju i obuwiu- najlepiej sportowym. Rehabilitacja będzie bardziej efektywna, jeśli będą Państwo wypoczęci. Sugerujemy również zabranie ze sobą dokumentacji medycznej bądź informacji od lekarza dotyczącej schorzenia, co umożliwi rehabilitantom jak najlepsze ułożenie indywidualnego planu rehabilitacji.

Czy rehabilitant powinien znać moją historię choroby?

Aby rehabilitacja była efektywna, rehabilitant powinien być poinformowany o schorzeniu czy dokuczajcym problemie. Sugerujemy zabranie na pierwszą wizytę informacji od lekarza bądź dokumentacji medycznej.

Jak długo trwa rehabilitacja?

Długość rehabilitacji zależy od wielu czynników: typu schorzenia, rodzaju leczenia, wieku pacjenta, oczekiwań pacjenta i jego współpracy z rehabilitantem. W związku z tym czas trwania rehabilitacjii jest ustalany indywidualnie po pierwszej konsultacji z rehabilitantem.

Pytania dotyczące zabiegów operacyjnych

Jak należy przygotować się do zabiegu?

Do zabiegu należy zgłosić się:
- po szczepieniu przeciw żółtaczce zakaźnej typu B
- w przeddzień zabiegu o ustalonej wcześniej godzinie
- ze skierowaniem na oddział ortopedii
- z wynikami badań: morfologia, OB, APTT, jonogram (pacjenci po 60 roku życia z badaniem EKG)
- 6 godzin na czczo (nie wolno nic jeść, nie wolno nic pić, nie wolno żuć gumy na 6 godzin przed zabiegiem)

Dodatkowe informacje znajdą Państwo w zakładce "Dla Pacjenta". Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania, skontaktuj się z rejestracją.
Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje wątpliwości +48 42 671 77 77